Milí poutníci, naši zákazníci. Vánoce se blíží, pokud tedy plánujete nákup jako dárek pro své blízké či známé, mějte prosím na paměti, že budeme schopni vyřizovat objednávky do pátku 18. prosince 2020. Nemůžeme všakj ovlivnit termín dodání u České pošty ani Zásilkovny. Nenechávejte tedy nákup na poslední chvíli. Děkujeme a přejeme Buen camino v roce 2021!

Český credencial Ultreia (průkaz poutníka)

Český credencial, který nesmí chybět žádnému poutníkovi na českých i zahraničních poutních stezkách.

 

 

135 Kč
Skladem

Český credencial (průkaz poutníka) je vyroben jako knížečka ve formátu 9,5 x 17 cm (š x v). Desky tvoří čtvrtkový papír o gramáži 230g/m2. Uvnitř naleznete celkem 8 listů s gramáží 160g/m2. Desky i vnitřní stránky jsou jemně nažloutlé barvy. Credencial obsahuje všechny náležitosti pro uznávání i v zahraničí. 

Co je to Credencial?

Pro získání potvrzení o vykonání pouti v Santiagu de Compostela je nutné absolvovat posledních minimálně 100 km pěšky nebo 200 km na kole či na koni. To se dokládá razítky sbíranými každý den na cestě. Český credencial obsahuje všechny náležitosti pro uznávání v ČR i v zahraničí. 

Credencial (španělsky) nebo creancial (francouzsky) je  průkaz poutníka. Jedná se o malou knížečku (skládanku), do které poutník dostává razítka v kostelích při cestě nebo v ubytovnách, kde přespává. Credencial je pro většinu poutníků základní upomínkový předmět z pouti, který jim připomíná jednotlivé absolvované etapy.

Ve většině ubytoven ve Španělsku je vyžadován proto, aby poutníka vůbec ubytovali. Platí to především o církevních ubytovnách, které nabízejí ubytování zdarma (za dobrovolný příspěvek), městských (munucipálních) a soukromých ubytovnách. Vše o credencialu ZDE.

Kód Kód: 48
Kategorie: Obchod
Hmotnost: 0.028 kg