Český credencial Ultreia (průkaz poutníka)

Český credencial, který nesmí chybět žádnému poutníkovi na českých i zahraničních poutních stezkách.

Můžeme doručit do:
2.2.2023
110 Kč
Skladem

Český credencial (průkaz poutníka) je vyroben jako knížečka ve formátu 9,5 x 17 cm (š x v). Desky tvoří čtvrtkový papír o gramáži 230g/m2. Uvnitř naleznete celkem 8 listů s gramáží 160g/m2. Desky i vnitřní stránky jsou jemně nažloutlé barvy. Credencial obsahuje všechny náležitosti pro uznávání i v zahraničí. 

Co je to Credencial?

Pro získání potvrzení o vykonání pouti v Santiagu de Compostela je nutné absolvovat posledních minimálně 100 km pěšky nebo 200 km na kole či na koni. To se dokládá razítky sbíranými každý den na cestě. Český credencial obsahuje všechny náležitosti pro uznávání v ČR i v zahraničí. 

Credencial (španělsky) nebo creancial (francouzsky) je  průkaz poutníka. Jedná se o malou knížečku (skládanku), do které poutník dostává razítka v kostelích při cestě nebo v ubytovnách, kde přespává. Credencial je pro většinu poutníků základní upomínkový předmět z pouti, který jim připomíná jednotlivé absolvované etapy.

Ve většině ubytoven ve Španělsku je vyžadován proto, aby poutníka vůbec ubytovali. Platí to především o církevních ubytovnách, které nabízejí ubytování zdarma (za dobrovolný příspěvek), městských (munucipálních) a soukromých ubytovnách. Vše o credencialu ZDE.

Kód Kód: 48
Jméno značky: Ultreia
Kategorie: Obchod
Hmotnost: 0.028 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: