Jsme dobrovolnický spolek a objednávky vyřizueme 1x - 2x týdně podle našich časových kapacit. Nenechávejte své objednávky na poslední chvíli, přinese to víc klidu Vám i nám.

Camino I. - zápisky poutníka (Jan Valtr)

Kniha Camino I. vás provede jednou z nejvýznamnějších náboženských poutí na světě, Svatojakubskou cestou. Autor seznámí čtenáře s historií této cesty, která má své počátky už ve 12. století. Zároveň ukáže i její duchovní rozměr, který poutníci hledají a mnozí i naleznou. Autorova cesta začíná v Pyrenejích a končí v katedrále svatého Jakuba ve městě Santiago de Compostela v Galicii.

Prostřednictvím příběhů poutníka a jeho prožitků se čtenář dozví, jak moc ho Cesta ovlivnila a pozměnila. Zároveň autor popisuje i historické události z míst, kterými prochází. Tyto sondy do dávné minulosti dokreslují jeho vnitřní propojení s Cestou.

Můžeme doručit do:
30.5.2024
350 Kč 350 Kč / 1 ks
Skladem (5 ks)

CAMINO I.

Cesta ze St. Jean Pied de Port do Santiaga de Compostela

Jan Valtr

Vydalo nakladatelství Jiří Nosek - KLIKA (2023)

180 stran, první vydání

Prvního poutníka do Compostely jsem viděl na vlastní oči před mnoha lety. Jakýsi hoch šel v horku, pomalou chůzí po pěšině, která lemovala okresní silnici. Mírně ohnutý pod tíhou rance, v ruce nezbytnou hůl na odhánění dravé zvěře a loupežníků, na ranci mušli, symbol to každého putujícího k Santiagu. Nechápal jsem, proč se někteří, co se dobrovolně rozhodnou absolvovat tuto cestu, musí tak nápadně odlišovat od ostatních chodců, turistů a poutníků. Chce tím dotyčný říci, že je lepší než ti druzí? Chce dokazovat okolí, že on je zbožný poutník, zatímco ostatní jen přiblblí procházkové a špacírmajstři? Chce předvádět světu svůj zbožný úmysl a hloubku ducha? Zkrátka, hned od prvního setkání mi byli nesympatičtí. Proto jsem jim začal hanlivě říkat "mušlaři".

O pouti jsem přečetl několik knih, množství článků a příspěvků na netu, od lidí, kteří cestu vykonali, až po, kteří se chystají a shání informace či drby. Některé texty byly spíše deníkovými záznamy o ušlých kilometrech, cenách baget a noclehů, další o zajímavých nebo podivných lidech, kteří se vyskytli na cestě, jiné byly ódami na horko, bolavé nohy, puchýře a týrané španělské psy. Články na internetu se vyznačují naprostou sterilitou, pokud jde o nové či čerstvé informace. Neustále až do zblbnutí kopírované tytéž věty o svatém Jakubovi, o stručné historii poutě, trasách, kvalitě náplastí, botách a nezapomeňte na pláštěnky, v Galicii často prší.

Jednoho dne jsem si po vší té četbě a teorii položil dvě jednoduché otázky: Proč NE do Santiaga? Proč ANO?

... a šel jsem.

Kód Kód: 304
Jméno značky: Ultreia
Kategorie: Knihy a průvodci
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.28 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: