Objednávky vyřizujeme 2x týdně, většinou v úterý a čtvrtek. Nenechávejte své objednávky na poslední chvíli, přinese to víc klidu Vám i nám.

Poutní místa Česka I. (Michal Bařinka)

Celkem 50 poutních míst ze šesti krajů ČR, jejich zakladatelské legendy, historie i současnost, s fotografiemi exteriérů i interiérů. 250 stran, celobarevná. Vazba V4.

Můžeme doručit do:
26.4.2024
–2 % 390 Kč 390 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)

O knize
Knižní průvodce Poutní místa Česka I. je celobarevnou publikací cestovatelského formátu A5 s vazbou V4. Kniha má 250 stran, na nichž najdete 50 poutních míst ze šesti našich krajů (viz obsah na fotografii). Každé heslo doprovází aktuální fotografie exteriéru i interiéru příslušného poutního místa; v textu se dozvíte zakladatelskou legendu, stručnou historii poutního místa a chybět nebude ani popis současného stavu. Spolek Ultreia se stal kmotrem této knihy.

O autorovi /Michal Bařinka/
Vzděláním jsem církevní historik a od roku 2018 se intenzivně věnuji dokumentaci a popularizaci poutních míst Česka. O poutních místech přednáším (na besedách, exkurzích, akcích jako Noc kostelů, výjimečně v rádiu), píši do časopisů (Turista, Tajemství české minulosti, Živá historie), mimo to jsem založil a spravuji aktivní facebookovou skupinu @poutnimistaceska. Za souhlasu našich (arci)biskupství, církevních řádů, kongregací, soukromých osob i dalších subjektů jsem od roku 2018 navštívil a zdokumentoval cirka 200 poutních míst, díky čemuž mám (mimo jiné) unikátní fotoarchiv interiérů nejrůznějších svatyní Česka. Nyní bych rád vydal vlastním nákladem průvodce, který představí 50 poutních míst ze šesti našich krajů (Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Středočeský a Hlavní město Praha). Pokud by sbírka byla úspěšná a knížka čtenáři příznivě přijata, milerád bych pokračoval druhým dílem, jenž by pokryl další kraje ČR. Takto pojatý průvodce (podrobný, s fotografie interiérů) na našem knižním trhu zcela chybí. Přitom zájem o poutní místa a poutnictví obecně (a nejen slavnou Svatojakubskou cestu) neustále stoupá.

Pokračování - 2. díl můžete aktuálně získat v rámci předplatného ve sbírkové kampani HitHit.

Kód Kód: 332
Kategorie: Knihy a průvodci
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.54 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: